STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OPOWIADANIE HISTORII – SPOTKANIE GRUDNIOWE

Opowiadanie historii – spotkanie grudniowe

Opowiadanie historii – spotkanie grudniowe

„Nie jest zaskakującym fakt, że opowiadanie historii rodzinnych stało się przedmiotem wielu badań. Wyniki tych badań są zachęcające. W artykule w The Atlantic Monthly Magazine przytaczane są badania pokazujące, że kiedy rodzice dzielą się rodzinnymi opowieściami ze swoimi dziećmi, dzieci bardzo na tym korzystają: uczą się opowiadać kwiecistym stylem, okazywać zrozumienie dla uczuć i przekonań innych ludzi, mają wyższą samoocenę, lepsze umiejętności adaptacyjne oraz są mniej podatne na depresję czy też stany lękowe. Same plusy!

Tato, twoje dzieci muszą wiedzieć kim jesteś i jakie są ich korzenie. Opowiadaj historie ze swojego dzieciństwa i młodości. Przekazuj opowieści usłyszane od swoich rodziców. Dziel się historiami z dzieciństwa własnych dzieci. To da im większe poczucie przynależności i tożsamości.”

Tym fragmentem wypowiedzi Steve’a Wilsona z National Center of Fathering chciałbym zaprosić was na spotkanie poświęcone Opowiadaniu historii, które odbędzie się w najbliższy czwartek 7go grudnia o 18.30 w dotychczasowym miejscu na Wydziale Zarzadzania AGH ul. Gramatyka 10, sala 206.